ساعات کار : شنبه تا جمعه - 09:00-23:00

 

شهرک غرب، خیابان علامه جنوبی

خ26 شرقی(حق طلب)،پ14 واحد1 غربی

تعمیر هیتر برقی

تعمیرگاه مرکزی و نمایندگی مجاز تعمیر هیتر برقی 
دیجی سرویس به عنوان تعمیرگاه مجاز تعمیر هیتر برقی یکی از تخصصی‌ترین مراکز سرویس و تعمیر هیتر برقی در تهران بزرگ میباشد که سالهاست به‌صورت کاملاً تخصصی و علمی در این زمینه فعالیت دارد.

دیجی سرویس با داشتن متخصص‌ترین تعمیرکاران در سطح شهر تهران و کرج توانسته‌ تجربه چندین ساله خود را در تعمیر هیتر برقی با علم روز دنیا گره بزند و یکی از مراکز تعمیر به‌روز در این زمینه باشد.

دیجی سرویس دارای نمایندگی مجاز تعمیرات تمام برندهای هیتر برقی می باشد .

تعمیر هیتر برقی در کمترین زمان ممکن توسط تعمیرکاران متخصص دیجی سرویس در محل شما انجام می شود. از این رو هیچ نیازی به مراجعه حضوری شما و یا انتقال و جابه جایی دستگاه معیوب وجود ندارد.

بخاری برقی دستگاهی است که انرژی الکتریکی را به انرژی گرمایی تبدیل می کند.و به علت نداشتن آلودگی سوختی در محیط های کوچک به ویژه حمام ها مورد استفاده فراوان دارد.این بخاری ها معمولا” از قسمت های زیر تشکیل شده اند:

۱ – بدنه ۲ – شبکه محافظ  ۳ – کلید (با لامپ یا بدون لامپ خبر )  ۴ – سیم های رابط  ۵ – عایق نسوز ۶ – المنت ۷ – عایق چینی نر وماده  ۸ – پایه فلزی نگهدارنده المنت ۹- ترمینال چینی

تعداد المنت در بخاری ها متفاوت بوده ودر انواع مختلف درست کردنه می شود.جنس المنت از کرم نیکل یا کرم آلومینیوم می باشد.

انواع المنت ها عبارتند از:

الف – المنت با حفاظ شیشه ای  ب – المنت پیچیده شده بدور سرامیک یا آجر نسوز  ج – المنت میله ای که سیم مقاومت آن از درون مهره های چینی عبور کرده وروی آنها از فلز پوشانده وجهت استفاده در حمام مفید می باشد.

مدار الکتریکی بخاری – در مسئولیته های زیر دو نمونه از مدار بخاری سه المنته با دو کلید لامپ دار وسه کلید لامپ دار دیده می شود.تعمیر هیتر برقی

سرویس ونگهداری بخاری 

۱ – از وارد آوردن ضربه های شدید به بخاری و زمین زدن آن جدا” خود داری نمایید. این امر بویژه در بخاری های با المنت شیشه ای سبب می شود که سیم های مقاومت در قسمتی درون شیشه جمع شده وبه هم متصل گردد وموجب کم شدن مقاومت وسوختن آن شود.

۲ – از سر رفتن غذا وریختن آب روی بخاری جلو گیری نمایید.

۳ – چون جریان مصرفی بخاری ها بالاست لذا از پریز ، دو شاخه وسیم های رابط دارای آمپر بالا استفاده نمایید.

۴ – دوشاخه های زنگ زده واکسیده شده ساختن حرارت وجرقه نموده موجب آتش سوزی می شود آن ها را تمیز یا تعویض نمایید.

۵ – بخاری هایی که در حمام نصب می شود حتما”باید دارای سیم ارت باشد.

عیب یابی وتعمیر بخاری

عیب ۱ – بخاری روشن نمی شود.

علت ۱ – پریز اصلی برق ندارد.

رفع عیب ۱ – بوسیله قسمت ولتاژ آوامتر (رنج ۲۵۰ولت ) بودن ولتاژ در پریز را تست می کنیم درصورت نبودن ولتاژ عیب بررسی ورفع عیب می شود.

عیب ۲- بخاری روشن نمی شود.

علت ۲ – دو شاخه یا سیم رابط دچار پارگی ونقص شده است.

رفع عیب ۲ – دو سیم ورودی به ترمینال اصلی را جدا و به یکدیگر متصل می سازیم سپس رابط های آوامتر (رنج ۱×R ) را به آن ها وصل نموده ودرصورت سالم بودن ،عقربه سریع منحرف می شود . در غیر این صورت اول دو شاخه بازدید وسپس کابل بررسی می شود تا عیب مشخص وبرطرف گردد.

عیب ۳- بخاری روشن نمی شود.

علت ۳- نول اصلی مدار پس از ترمینال قطع شده است.

رفع عیب ۳- هر مصرف کننده در جریان تکفاز به فاز ونول احتیاج دارد تاقادر به انجام کار باشد. هر گاه توسط فاز متر پس از روشن نمودن کلید هر دو پایه المنت ها فاز داشته باشند مشخص است که نول مدار قطع است. زمانی می توان گفت نول اصلی قطع شده که علاوه بر المنت ها ،لامپ های کلید نیز روشن نشود . اما چنانچه لامپ ها روشن می شوند فقط نولی که بطرف المنت ها کشیده شده ،قطع است.

عیب ۴- بخاری روشن نمی شود.

علت ۴- فاز اصلی مدار پس از ترمینال قطع است.

رفع عیب ۴- همونگونه که بودن فاز درهر دو پایه مصرف کننده بیانگر قطع شدن نول است چنانچه در استفاده از فازمتر هر دو پایه نول باشند (لامپ فازمتر روشن نشود).فاز قطع شده است .باید مدار را از برق پریز جدا نموده وبتوسط آوامتر (۱×R ) همه اتصالات وسیم های رابط را بررسی نمود تا محل عیب مشخص وترمیم گردد.

عیب ۵ – بخاری روشن نمی شود.

علت ۵ – کلید خراب است.

رفع عیب ۵ – عموما”در کلید های دو پل وسه پل از یک ریل مشترک برای رساندن فاز به ورودی کلید ها استفاده می کنند که درمسئولیته های ارایه شده نیز با خط پر مشخص است .چنانچه این ریل بنا به علتی دچار مشکل شود ویا فاز ورودی به ریل جدا شود المنت ها و لامپ ها روشن نمی شوند.بندرت اتفاق می افتد کلید آنچنان آسیب کلی ببیند که هر سه پل بصورت همزمان از عملکرد متوقف شوند .معمولا”برای تست کلید از آوامتر (۱×R ) استفاده میشود.اول بخاری راازبرق جدا نموده سپس رابط های آوامتر را به کلید مرتبط درست کردنه ،باقطع و وصل کلید ،عقربه منحرف شده وبجای خود باز می گردد.

عیب ۶ – بخاری روشن نمی شود.

علت ۶- المنت ها قطع شده اند.

رفع عیب ۶ – در بخاری های چند المنته بندرت اتفاق می افتد که هرسه المنت دریک زمان قطع شوند وتنها زمانی می توان به این نتیجه احتمالی رسید که بر روی المنت های در حال کار مایعی ریخته باشد.در این صورت سیم های المنت اکسیده شده و پاره می شوند .برای تست المنت از آوامتر استفاده می کنیم .بخاری از برق جدا شده وبتوسط آوامتر (۱×R ) پایه های المنت را مورد آزمایش قرار می دهیم.چنانچه المنت سالم باشد عقربه منحرف شده واهم معینی رانشان می دهد.درغیر این صورت المنت تعویض می شود.

عیب ۷ – بخاری اتصال بدنه دارد.

علت ۷ – عایق های نر وماده چینی معیوب هستند.

رفع عیب ۷ – همونگونه که قبلا”ذکر شد جنس این عایق ها از چینی است .بر اثر حرارت زیاد کمی ترد وشکننده شده وبراثر حمل غیر اصولی بلاخص وارد آمدن ضربات به بدنه بخاری این پایه ها دچار فرسایش شده وپیچ های عبوری از آن ها با بدنه فلزی ارتباط برقرار می کند…می توان گفت ۷۰ درصد اتصال بدنه در بخاری های برقی مربوط به همین عیب است . بکمک چراغ آزمایش ۲۲۰ ولت عایق بودن تمامی پایه ها ی المنت ها که بتوسط همین عایق های چینی به بدنه متصل هستند،بررسی می شود. با روشن شدن لامپ درتست هرکدام از پایه ها ، آن عایق ها تعویض می شوند تاعیب برطرف شود .

عیب ۸ – بخاری اتصال بدنه دارد.

علت ۸ – سیم های رابط با بدنه دستگاه برخورد نموده اند.

رفع عیب ۸ – معمولا” نامرغوب بودن وارنیش سبب سوختگی سیم ها می شود .سیم بدون عایق به بدنه دستگاه متصل شده وساختن برق گرفتگی می کند.برای تشخیص ورفع عیب کافیست سیم های پشت بخاری بطور کامل باز بینی ونقاط آسیب دیده ترمیم گردند.

ارائه خدمات شبانه روزی در دیجی سرویس

ما با خدمات ویژه خود به صورت 24 ساعته و بدون تعطیلی همراهتان خواهیم بود تا به محض بروز مشکلات در تعمیر هیتر برقی شما علاوه بر برطرف نمودن مشکلات فعلی آن، از بروز مشکلات احتمالی بعدی نیز جلوگیری نماییم.

نحوه ارائه خدمات در دیجی سرویس

پس از تکمیل فرم درخواست تعمیر و شرح مشکلات مربوطه، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس میگیرند و پس از تشخیص ایراد دستگاه به متخصص مربوطه ارجاع میدهند تا برای بازدید و تعمیر هیتر برقی به محل شما مراجعه نمایند.

پس از بررسی های لازم طی گزارشی کامل شما را از تعداد قطعات معیوب، علت خرابی، حدود هزینه و حدود زمان تعمیر مطلع خواهند کرد که با توجه به صلاحدید شما قطعات مربوطه تعمیر یا تعویض خواهند شد. درصورت تعویض قطعه فقط از قطعات اصلی استفاده میگردد .

دستگاه های تعمیر شده و قطعات تعویض شده به مدت 6 ماه شامل گارانتی می باشد.

تماس با کارشناس