ساعات کار : شنبه تا جمعه - 09:00-23:00

 

شهرک غرب، خیابان علامه جنوبی

خ26 شرقی(حق طلب)،پ14 واحد1 غربی

تعمیر سرخ کن

دیجی سرویس به عنوان تعمیرگاه مجاز تعمیر سرخ کن یکی از تخصصی‌ترین مراکز سرویس و تعمیر سرخ کن در تهران بزرگ میباشد که سالهاست به‌صورت کاملاً تخصصی و علمی در این زمینه فعالیت دارد.
دیجی سرویس با داشتن متخصص‌ترین تعمیرکاران در سطح شهر تهران و کرج توانسته‌ تجربه چندین ساله خود را در تعمیر سرخ کن با علم روز دنیا گره بزند و یکی از مراکز تعمیرات به‌روز در این زمینه باشد.

دیجی سرویس دارای نمایندگی مجاز تعمیر سرخ کن می باشد.

همه چیز درباره سرخ‌کن‌ها

این روز‌ها با توجه به اینکه اکثر خانم‌های خانه‌دار، تنها به ایفای نقش کدبانوگری در خانه بسنده نکرده و عهده‌دار اموری در خارج خانه نیز هستند، پای کالا‌ها و وسایل سریع‌پزی به آشپزخانه‌ها باز شده است که تا قبل از این، یعنی ۳۰ تا ۴۰ سال قبل، در کمتر آشپزخانه‌ای مشاهده می‌شد.

یکی از این کالاهای محبوب و دوست داشتنی نزد خانم‌های خانه دار سرخ کن است. وسیله‌ای که خانم‌های خانه دار را از ایستادن‌های مداوم مقابل اجاق گاز و سرخ کردن مواد غذایی در ماهیتابه نجات داده است. این کالا علاوه بر اینکه سرعت پخت غذا را افزایش می‌دهد، آشپزی راحت و بی‌دردسری را به ارمغان می‌آورند.
به گزارش جام جم سرا به نقل از آفتاب این کالای دوست داشتنی این روز‌ها در انواع گوناگونی در بازار موجود است که همین تنوع بالا انتخاب یک نمونه مناسب را برای خانم‌های خانه دار سخت کرده است. با توجه به این موضوع در این بخش ما ضمن معرفی بهتر این دستگاه محبوب، به برخی از نکاتی که هنگام خرید این کالا باید مدنظر قرار گیرد، اشاره کرده‌ایم. اگر به این موضوع علاقه مندید این مطلب را بخوانید:تعمیر سرخ کن

سرخ کن چیست؟

سرخ کن وسیله ای است که عملیات سرخ کردن مواد غذایی را با سرعت بیشتر و در حرارت معین انجام می دهد. این دستگاه که شامل یک المنت گرم کننده و محفظه روغن است، ساختار چندان پیچیده ای ندارد، مگر برخی از نمونه های فوق پیشرفته موجود در بازار.

در حقیقت سرخ کن های امروزی دارای یک سبد فلزی هستند که غذا داخل آن قرار می گیرد و به همراه آن داخل روغن جوشیده قرار می گیرد. سرخ کن ها معمولا دارای تایمر به همراه هشداردهنده صوتی، دستگیره ای که سبد را به داخل روغن پایین و بالا می برد، مقیاسی برای جلوگیری از سرخ شدن بیش از حد غذا، سیستم بادگیری که موجب کاهش بوی متصاعد شده از غذای در حال سرخ شدن می شود، فیلتر روغن برای افزایش طول عمر استفاده از آن و سیستم های الکتریکی و مکانیکی کنترل درجه حرارت هستند. این دستگاه محبوب برای آماده کردن بسیاری از فست فود ها و سرخ و برشته کردن آنها به کار می روند. از آنجا که المنت گرم کننده در سرخ کن های الکتریکی در تماس با روغن قرار دارد، اتلاف انرژی در آنها بسیار کم است. سرخ کن ها معمولا از استیل یا فولاد نرم هستند. استیل کمتر از فولاد نرم خورده می شود؛ بنابراین سرخ کن استیل گارانتی بهتری نسبت به جنس فولاد نرم دارد. سرخ کن ها دیگ هایی به شکل های مختلف دارند. بعضی از سرخ کن ها دارای «نقطه سرد» در کف دیگ خود هستند. این دقیقا جایی است که مقدار زیادی از خرده های غذا آنجا ته نشین می شود و دمای پایین در این نقطه از لکه دار شدن و فاسد شدن روغن جلوگیری می کند.

انواع سرخ کن:

سرخ کن ها در یک دسته بندی بزرگ به انواع سرخ کن های معمولی الکترونیکی، سرخ کن های بدون روغن و مینی سرخ کن ها تقسیم بندی می شوند.

همچنین سرخ کن ها از نظر ظرفیت مخزن روغن و مواد غذایی، قدرت و انواع ویژگی ها با یکدیگر متفاوت هستند. از آنجا که یکی از دلایل عدم استقبال از سرخ کن میزان مصرف بالای روغن در آن است، در سال های اخیر انواع مجهز به سیستم کاهش مصرف روغن و حتی بدون نیاز به روغن هم روانه بازار شده است.

در هر حال در یک توضیح کلی می توان گفت، سرخ کن های معمولی نمونه هایی هستند که شامل یک المنت و یک مخزن روغن هستند و غذا را با درجه های حرارتی مختلف سرخ می کنند.

سرخ کن های بدون روغن یا کم مصرف هم نمونه هایی هستند که غذا را در حقیقت بدون نیاز به روغن، با استفاده از فن آوری جریان سریع هوا سرخ می کنند. مینی سرخ کن ها هم نمونه های کوچک شده سرخ کن ها در بازار هستند.تعمیر سرخ کن

نکاتی برای خرید سرخ کن

1 بودجه و نوع سرخ کن را مشخص کنید:

مانند خرید هر وسیله دیگری در وهله نخست باید نوع نیاز خود را مشخص کنید. باید بدانید چه نوع سرخ کنی برای چه تعداد افراد در خانواده می خواهید. همچنین باید بودجه خود را معین کنید.

2 سرخ کنی متناسب با تعداد افراد خانواده خریداری کنید:

سعی کنید هنگام خرید همه جوانب را در نظر بگیرید و سرخ کنی خریداری کنید که شما را به دردسر نیندازد. به عنوان مثال خرید یک سرخ کن بزرگ برای یک خانواده دو نفره و یک سرخ کن کوچک برای یک خانواده پرجمعیت مناسب نیست.

همچنین بهتر است به نوع ظرف روغن سرخ کن توجه کنید. بهتر است ظرف روغن از نوع استوانه ای باشد تا بتوان به راحتی قطعات بزرگ تر غذا را در آن جا داد. ظروف روغن چهارگوش برای خانواده های کم جمعیت مناسب ترند. این عمق برای اینکه روغن کافی در ظرف جای گرفته و مواد غذایی نیز به راحتی در آن شناور شوند، مناسب است. فراموش نکنید که روغن تنها باید نیمی از ظرف را پر کند. طبعا اگر این ظرف متحرک باشد، شست وشو و تمیز نگهداشتن آن به مراتب ساده تر خواهد بود.

3 سبد سرخ کن آسانسوردار نخرید:

سبد سرخ کن می تواند در بسیاری از موارد بسیار کارآمد باشد، اما گاهی لازم است که قطعات غذا بدون سبد در ظرف روغن قرار گرفته و سرخ شوند. در این صورت باید از کفگیری که به ظرف صدمه نزند استفاده کنید. توجه کنید که سبد باید جایی برای قرار گرفتن در بالای سطح روغن داشته باشد تا روغن اضافه مواد داخل آن خارج شود در عین حال سبدهای سرخ کن آسانسوردار زودتر از نوع دستی خراب می شوند.

۴ سرخ کنی با چراغ های هشداردهنده خریداری کنید:

دستگاه سرخ کن مطمئن، باید چراغ های نمایشگر داشته باشد. پس سرخ کنی تهیه کنید که چراغ نشان دهنده وضعیت داشته باشد. توجه داشته باشید که چراغی که تنها روشن بودن دستگاه را نشان دهد چندان کاربردی ندارد؛ بلکه منظور چراغی است که آماده بودن دستگاه و رسیدن آن به درجه حرارت مطلوب را به شما نشان دهد.

۵ سرخ کن تایمردار بخرید:

سرخ کن دارای تایمر مزیت بیشتری دارد تا نمونه بدون تایمر. زمانی که از راهنمای پخت غذایی را انتخاب کرده و می خواهید آن را تهیه کنید، معمولا در این راهنما زمان لازم پخت به همراه درجه حرارت مطلوب ذکر می شود؛ بنابراین شما می توانید پس از آماده شده روغن (که چراغ نشان دهنده آن را به شما علامت می دهد) تایمر را بر روی زمان مورد نیاز پخت تنظیم کنید. به این صورت شما نیاز ندارید در بقیه زمان پخت مراقب سرخ کن باشید، بلکه می توانید آن را ترک کرده و به بقیه کارهای خود بپردازید.

۶ به صافی یا فیلتر دستگاه دقت کنید:

دستگاه سرخ کن باید دارای صافی هایی باشد که تعویض و تمیز کردن آنها ساده باشد. کار فیلتر جلوگیری از پخش بخار و بوی ناشی از سرخ شدن غذا است.

7 به رنگ و طراحی سرخ کن اهمیت دهید:

اگرچه ممکن است برای بسیاری از مردم این عاملی مهم نباشد؛ ولی باید این واقعیت را در نظر داشت که هماهنگ بودن سرخ کن با طراحی آشپزخانه، سایر وسایل و نیز رنگ بندی دکوراسیون شما، شما را از خریدتان راضی تر خواهد کرد؛ بنابراین توجه کنید که چه رنگ، اندازه یا مدلی بهتر با دکوراسیون و محیط آشپزخانه شما سازگار خواهد بود.

8 سرخ کنی با لایه داخلی نچسب خریداری کنید:

لایه داخلی نچسب از مواردی است که همه خواهان آن هستند. این موجب می شود که نه تنها ضایعات غذا کم شود بلکه شست وشو و نظافت دستگاه آن نیز بسیار آسان شود.

نکاتی برای استفاده بهتر از سرخ کن:

1 روغن سرخ کردنی بخرید:

بهترین روغن برای استفاده از این دستگاه، روغن های مخصوص سرخ کردن است. البته به یاد داشته باشید، هیچ گاه برای صرفه جویی دو نوع روغن را با هم مخلوط نکنید. در حین کار با سرخ کن شاید برخی مواقع با اینکه روغن به اندازه کافی ریخته اید باز هم روغن سرریز شده یا کف کند. علت این امر می تواند وجود مواد غذایی آب دار یا نمک زدن به مواد غذایی پیش از سرخ کردن باشد.تعمیر سرخ کن

2 مواد یخ زده را داخل سرخ کن نیندازید:

با توجه به اینکه قرار دادن مواد یخ زده در روغن داغ، موجب کاهش دمای روغن و تغییر در زمان پخت می شود، بهترین راه این است که نه تنها برای محافظت از دستگاه سرخ کن، بلکه به دلیل سالم تر بودن این روش، مواد غذایی یخ زده را داخل روغن داغ قرار ندهید و آنها را از قبل در آب گرم قرار داده یا چند ساعت قبل از پخت وپز از فریزر بیرون بگذارید. با این حال، باز به دنبال مدل سرخ کنی باشید که بخش حرارتی آن بتواند دمای روغن را پس از ورود ماده یخ زده به آن به سرعت بالا ببرد.

3 در شست وشوی سرخ کن نهایت دقت را به خرج دهید:

برای شست وشو و تمیز کردن دستگاه سرخ کن نیز توجه داشته باشید ظرف روغن دستگاه مزبور، متحرک باشد، زیرا در این حالت امکان شست وشو و نظافت آن آسان تر می شود. در ضمن یکی از اجزای سرخ کن فیلتر آن است که کاربرد آن جلوگیری از پخش بخار و بوی غذا می باشد. این فیلتر کربنی نباید با آب تماس پیدا کند، زیرا باعث از بین رفتن خاصیت کربنی آن می شود. از این رو، توصیه می شود هنگام شست وشوی دستگاه، آن را از داخل در سرخ کن بیرون آورده و بعد دستگاه را بشویید.

سرخ كن از جمله لوازم خانگي مي باشد كه استفاده از آن در خانه ها به امري معمول تبديل شده است.سرخ كن ها در اندازه هاي مختلف، رنگ ها و طراحي هاي مختلف در دسترس مي باشند. اين به شما اطمينان مي دهد كه مي توانيد سرخ كن مناسب نياز، بودجه و سليقه خودتان را بيابيد.
راهنما خريد سرخ كن
سرخ كن از جمله لوازم خانگي مي باشد كه استفاده از آن در خانه ها به امري معمول تبديل شده است.سرخ كن ها در اندازه هاي مختلف، رنگ ها و طراحي هاي مختلف در دسترس مي باشند. اين به شما اطمينان مي دهد كه مي توانيد سرخ كن مناسب نياز، بودجه و سليقه خودتان را بيابيد.
مشخصات:
سرخ كن هاي امروزي داراي سبدي فلزي هستند كه غذا داخل آن قرار مي گيرد و به همرا ه آن داخل روغن جوشيده قرار مي گيرد. سرخ كن ها معمولا داراي تايمر به همراه هشداردهنده صوتي، دستگيره اي كه سبد را به داخل روغن پايين و بالا مي برد، مقياسي براي جلوگيري از سرخ شدن بيش از حد غذا، سيستم بادگيري كه موجب كاهش بوي متصاعد شده از غذاي در حال سرخ شدن مي شود، فيلتر روغن براي افزايش طول عمر استفاده از آن، و سيستم هاي الكتريكي و مكانيكي كنترل درجه حرارت مي باشند. سرخ كن ها براي آماده كردن بسياري از فست فود ها و سرخ و برشته كردن آنها به كار مي روند.تعمیر سرخ کن
ساختار
به دليل استفاده از سيستم هاي انتقال گرماي بهتر، سرخ كن هاي تجاري جديد بهره انرژي بسيار بهتري دارند. سرخ كن هاي تجاري داراي سيستم گرم كن انفرارد داراي بهره مناسبي هستند ولي معمولا قيمت بالايي دارند. معمولترين سرخ كن در حال حاضر سرخ كن هاي الكتريكي هستند و ديگر خبري از سرخ كن هاي گازي نيست. از آنجاي كه المنت گرم كننده در سرخ كن هاي الكتريكي در تماس با روغن قرار دارد، اتلاف انرژي در آنها بسيار كم است. سرخ كن ها معمولا از استيل يا فولاد نرم هستند. استيل كمتر از فولاد نرم خورده مي شود. بنابراين سرخ كن استيل گارانتي بهتري نسبت به جنس فولاد نرم دارد. سرخ كن ها ديگ هاي به شكل هاي مختلف دارند. بعضي از سرخ كن ها داراي "نقطه سرد" در كف ديگ خود هستند. اين دقيقا جايي است كه مقدار زيادي از خرده هاي غذا آنجا ته نشين مي شود، و دماي پايين در اين نقطه از لكه دار شدن و فاسد شدن روغن جلوگيري مي كند.
انواع سرخ كن:
سرخ كن هاي الكتريكي داراي درپوش هستند كه براي ايمني و محافظت در مقابل سوختگي ناشي از روغن داغ قابليت قفل شدن دارند. در بيشتر سرخ كن ها قابليت خارج كردن سبد از روغن بدون نياز به باز كردن درپوش وجود دارد. برخي از مدل ها داراي دریچه ای شيشه ای هستند كه به شما امكان مشاهده مراحل پخت را مي هد. آنها داراي نشانگرهايي هستند كه كاربر را از شرايط پخت آگاه مي كنند. توصيه مي شود قبل از روشن كردن دستگاه با استفاده از حوله يا دستمال كاغذي سطح داخلي اين شيشه با روغن چرب شود. اين كار موجب مي شود كه بخار مانع مشاهده داخل سرخ كن در زمان پخت نشود.  
سبد چرخان تكنولوژي جديدی است که در سرخ كن ها به کار می رود وموجب صرفه جویی در مصرف روغن می شود. اين سرخ كن ها نصف بقيه مدل ها روغن مصرف مي كنند. در اين مدل سرخ كن به جاي اينكه سبد به داخل روغن فرو برده شود، سرخ كن داراي سبدي است كه به صورت عمودي نصب شده و توسط يك موتور الكتريكي به چرخش در مي آيد.در اين روش غذا هميشه داخل روغن نيست بلكه  به همراه چرخش سبد به صورت دوره اي از روغن خارج مي شود. مزيت اين كار غذاي كاملا سرخ شده است كه ميزان روغن مصرف شده و باقي مانده به همراه غذا كمتر از ساير مدل ها است. اين مقدار چربي باقي مانده ممكن است براي برخي غذاها مناسب نباشد ولي به طور كلي نتيجه كار بهتر از ساير روش ها است. اين سرخ كن ها داراي درپوش قفل شدني، فيلتر و دریچه ی شيشه اي نیز هستند.
نکات خرید سرخ کن
آنچه بايد درهنگام خرید سرخ كن به آنها توجه داشت.
زمان خريد موارد زيادي بايد در نظر گرفته شوند كه در اين ميان ظاهر و نحوه عملكرد از اهميت بالايي برخوردارند. پيش بيني هاي ايمني نيز از اهميت بالايي برخوردار است. سعي كنيد سرخ كني تهيه كنيد كه دسته ها و درپوش آن در هنگام كار گرم نشود.
كنترل كننده ي درجه حرارت:
بسياري از سرخ كن هاي امروزي داراي سيستم الكترونيكي كنترل دما هستند. اين سيستم ها با اندازه گيري پيوسته دماي روغن باعث صرفه جويي درمصرف انرژي مي شوند. يك ترموستات خوب مي تواند دما را با اختلاف كمتر از 7 درجه سانتيگراد نسبت به دماي مورد نظر ثابت نگه دارد كه موجب مي شود زمان دقيق پخت را بدانيم. ترموستات هاي ايمن، سرخ كن را زماني كه دماي روغن داخل آن به مقدار خطرناكي برسد، خاموش مي كنند و مانع آتش گرفتن روغن مي شوند.
 چراغ نشان دهنده وضعیت:
سرخ کنی تهیه کنید که چراغ نشان دهنده وضعیت داشته باشد. توجه داشته باشید که چراغی که تنها روشن بودن دستگاه را نشان دهد چندان کاربردی ندارد، بلکه منظور اینجا چراغی است که آماده بودن دستگاه و رسیدن آن به درجه حرارت مطلوب را به شما نشان دهد.
تایمر(زمان سنج): سرخ کن دارای تایمر دارای مزیت بیشتری می باشد. زمانی که از راهنمای پخت غذایی را انتخاب کرده و می خواهید آن را تهیه کنید، معمولا در این راهنما زمان لازم پخت به همراه درجه حرارت مطلوب ذکر می شود. بنابراین شما می توانید پس از آماده شده روغن(که چراغ نشان دهنده این را به شما علامت می دهد) تایمر را بر روی زمان مورد نیاز پخت تنظیم کنید. به این صورت شما نیاز ندارید در بقیه زمان پخت مراقب سرخ کن باشید، بلکه می توانید آن را ترک کرده و به بقیه کارهای خود بپردازید.
فيلتر روغن:
سيستم فيلتر روغن به از ميان برداشتن ذرات غذاي باقي مانده از دفعات قبلي سرخ كردن،كمك مي كنند. اين ذرات مي توانند آنقدر ريز باشند كه توسط چشم قابل مشاهده نباشند. جدا كردن اين ذرات به افزايش طول عمر روغن كمك مي كند و حتي مي تواند طول عمر آن را تا دوبرابر افزايش دهد.    استفاده از روغن خالي از ناخالصي سلامت غدا را تضمين مي كند. بيشترمردم استفاده از تكنولوژي را به  همراه سلامت غذا تواما ترجيح مي دهند، بنابراين  حساسيت نسبت به دارا بودن فيلتر روغن در زمان انتخاب و خرید از موارد بسيار مهم است كه بايد مورد توجه قرارگيرد.
مورد دیگر در مورد فیلتر روغن مهم است این است که باید به سادگی قابل شستشو و یا عوض کردن باشد.
گنجايش:
گنجايش سرخ كن مشخصه مهم ديگري است كه بايد مد نظر قرار گيرد. ممكن است از سرخ كن براي آماده كردن مقداري اسنك يا آماده كردن غذاي يك نفر استفاده شود. برخي نيز مي خواهند براي همه افراد خانواده سيب زميني سرخ كرده درست كنند. سرخ كن ها در اندازه هاي مختلف توليد مي شوند به صورتی که در اندازه هاي كوچك كه در بازار به اسم مدل دانشجويي شناخته مي شوند، تا اندازه هاي مخصوص خانواده در دسترس هستند. شما بايد بر اساس ميزان استفاده و تعداد اعضاي خانواده, سرخ كن مناسب خودرا از نظر اندازه انتخاب كنيد. بايد در نظر داشت فضاي موجود در آشپزخانه نيز مي تواند بر روي اندازه سرخ كن تاثير داشته باشد.
رنگ و طراحی وسیله:
اگرچه ممکن است برای بسیاری از مردم این عاملی مهم نباشد ولی باید این واقعیت را در نظر داشت که هماهنگ بودن سرخ کن با طراحی آشپزخانه، سایر وسایل و نیز رنگ بندی دکوراسیون شما، شما را از خریدتان راضی تر خواهد کرد. بنابراین توجه کنید که چه رنگ، اندازه و یا مدلی بهتر با دکوراسیون و محیط آشپزخانه شما سازگار خواهد بود.
مشخص کردن محل مناسب در آشپزخانه:
از دو نظر تعیین محل سرخ کن از اهمیت برخوردار است. اول اینکه مانند هر وسیله برقی دیگری باید از وجود پریز برق در محل اطمینان حاصل کرد. مورد دیگر این است که به هر حال سرخ کن در هنگام کار کردن بخاراز خود متساعد می کند، بنابراین باید توجه داشت که سرخ کن در محلی قرار گیرد که مقداری فضای خالی بالای درپوش آن وجود داشته باشد.
لایه داخلی نچسب:
لایه داخلی نچسب از مواردی است که همه خواهان آن هستند. این موجب می شود که نه تنها ضایعات غذا کم شود بلکه شستشو و نظافت دستگاه آن نیز بسیار آسان گردد.
موارد ایمنی در سرخ کن:
بدنه سرد: بهتر است سرخ کنی تهیه کرد که مطمئن باشید در هنگام کار حرارت به بدنه بیرونی منتقل نمی شود. توجه به ادعای سازنده در دفترچه راهنما می تواند در این مورد کافی باشد. همچنین حمل دستگاه باید آسان باشد که این نیز علاوه بر عدم انتقال حرارت به دسته های مناسب برای این کارنیاز دارد.
سبد آسانسوری:اگرچه برخی معایب برای سبد آسانسوری ذکر می شود که از جمله آنها ادعای خراب شدن زود آنها است ولی باید توجه داشت که این سبد ها مزایای زیادی دارند. اولین و مهمتری مزیت آنها این است که به شما امکان می دهد که پس از بستن دریچه سرخ کن با رها کردن ضامن سبد محتوی غذا را به داخل روغن در حال جوشیدن فرو کنید. در واقع این کار ایمنی بسیار بالایی دارد. در صورتی که این کار بدون بستن دریچه و دستی صورت گیرد احتمال سوختگی بسیار زیاد خواهد بود.
مزیت دیگر این سبد ها این است که در مواردی که نیاز است در جریان کار غذایی به سبد اضافه شود می توان سبد را بالا آورد و پس از اضافه کردن غذا دوباره با بستن دریچه سبد را به داخل روغن پایین ببرید.تعمیر سرخ کن
نکاتی درمورد سرخ کن:
خیلی از خانم‌های پرمشغله امروزی فرصت ندارند که پای ماهیتابه بایستند و پیاز داغ آماده کنند. یک سرخ‌کن خوب می‌تواند بسیاری از مشکلات آنها را حل کند. اما یک سرخ‌کن خوب چه ویژگی‌هایی دارد و چه نکات سلامتی را هنگام خرید و استفاده از سرخ‌کن باید مدنظر قرار داد؟
در یک آشپزخانه امروزی و مدرن روی کابینت‌های آشپزخانه انواع چای‌ساز، مایکروفر، آب‌میوه‌گیری و سرخ‌کن صف کشیده‌اند. خیلی از خانم‌های پرمشغله امروزی فرصت ندارند که پای ماهیتابه بایستند و پیاز داغ آماده کنند. یک سرخ‌کن خوب می‌تواند بسیاری از مشکلات آنها را حل کند. اما یک سرخ‌کن خوب چه ویژگی‌هایی دارد و چه نکات سلامتی را هنگام خرید و استفاده از سرخ‌کن باید مدنظر قرار داد؟ …
رعایت نکته‌های زیر به شما کمک می‌کند خرید بهتری داشته باشید و حداکثر استفاده را از خریدتان ببرید.
 متناسب با تعدادتان خرید کنید:بهتر است ظرف روغن از نوع استوانه ای بوده باشد تا بتوان به راحتی قطعات بزرگتر غذا را در آن جا داد. ظروف روغن چهارگوش برای خانواده‌های کم جمعیت مناسبترند. این عمق برای اینکه روغن کافی در ظرف جای گرفته و مواد غذایی نیز به راحتی در آن شناور شوند، مناسب است. فراموش نکنید که روغن تنها باید نیمی از ظرف را پر کند. طبعا اگر این ظرف متحرک باشد، شستشو و تمیز نگهداشتن آن به مراتب ساده‌تر خواهد بود.
 در استفاده از روغن زیاده روی نکنید: موقع استفاده؛ روغن باید نیمی از ظرف را پر کند و نکته مهم‌تر اینکه هیچ گاه بیش از حد مجاز روغن نریزید. چون ممکن است روغن سرریز شود.
روغن سرخ کردنی بخرید: بهترین روغن برای استفاده از این دستگاه، روغن‌های مخصوص سرخ کردن است. البته به یاد داشته باشید، هیچ گاه برای صرفه جویی دو نوع روغن را با هم مخلوط نکنید.
 وقتی روغن کف می‌کند: در حین کار با سرخ کن شاید برخی مواقع با اینکه روغن به اندازه کافی ریخته‌اید باز هم روغن سرریز شده یا کف کند. علت این امر می‌تواند وجود مواد غذایی آب دار و یا نمک زدن به مواد غذایی پیش از سرخ کردن باشد.
 مواد یخ زده را داخل سرخ‌کن نیندازید: با توجه به اینکه قرار دادن مواد یخ زده در روغن داغ، موجب کاهش دمای روغن و تغییر در زمان پخت می‌شود، بهترین راه این است که نه تنها برای محافظت از دستگاه سرخ‌کن، بلکه به دلیل سلامت‌تر بودن این روش، مواد غذایی یخ زده را داخل روغن داغ قرار ندهید و آنها را از قبل در آب گرم قرار داده یا چند ساعت قبل از پخت و پز از فریزر بیرون بگذارید. با این حال، باز به دنبال مدل سرخ‌کنی باشید که بخش حرارتی آن بتواند دمای روغن را پس از ورود ماده یخ زده به آن به سرعت بالا ببرد.
شستشوی بهداشتی سرخ‌کن: برای شستشو و تمیز کردن دستگاه سرخ کن نیز توجه داشته باشید ظرف روغن دستگاه مزبور، متحرک باشد، زیرا در این حالت امکان شستشو و نظافت آن آسانتر می‌شود. در ضمن یکی از اجزای سرخ کن ف _ ی _ ل _ ت _ر آن است که کاربرد آن جلوگیری از پخش بخار و بوی غذا می‌باشد. این ف _ ی _ ل _ ت _ر کربنی نباید با آب تماس پیدا کند، زیرا باعث از بین رفتن خاصیت کربنی آن می‌شود. از این رو، توصیه می‌شود هنگام شستشوی دستگاه، آن را از داخل در سرخ کن بیرون آورده و بعد دستگاه را بشویید.
سبد سرخ‌کن آسانسوردار نخرید: سبد سرخ‌کن می‌تواند در بسیاری از موارد بسیار کارآمد باشد، اما گاهی لازم است که قطعات غذا بدون سبد در ظرف روغن قرار گرفته و سرخ شوند. در این صورت باید از کفگیری که به ظرف صدمه نزند استفاده کنید. توجه کنید که سبد باید جایی برای قرار گرفتن در بالای سطح روغن داشته باشد تا روغن اضافه مواد داخل آن خارج شوددر عین حال سبدهای سرخ‌کن آسانسوردار زودتر از نوع دستی خراب می‌شوند.
 میزان حرارت روغن را تنظیم کنید: پیچ تنظیم حرارت یا ترموستات دستگاه باید از ?? تا ??? درجه سانتی‌گراد را پوشش دهد. در مدل‌های جدیدتر، پیچ تنظیم با تصاویری همراه است که کار انتخاب دمای مناسب را برای هر نوع ماده غذایی مشخص می‌کند.
 چراغ‌های نمایشگر حرارت چشمک می‌زنند: دستگاه سرخ‌کن مطمئن، باید چراغ‌های نمایشگر داشته باشد. این چراغ‌ها در بعضی دستگاه‌ها تنها نشان دهنده روشن بودن دستگاه هستند اما در دستگاه‌های جدیدتر، هنگامی که روغن به درجه مورد نظر برسد، روشن می‌شوند و آماده بودن روغن را اعلام می‌کنند. اگر دستگاهی دارای هر دو این چراغ‌ها باشد، بسیار مطمئن‌تر خواهد بود.
 سرخ‌کن تایمردار بخرید: دستگاه دارای تایمر یا پیچ تنظیم زمان، می‌تواند کمک بسیار بزرگی باشد. تایمر حرارت را کنترل نمی‌کند و انتخاب زمان مناسب برای سرخ کردن هر چیز، بسته به سلیقه فرد است، اما این ویژگی موجب می‌شود که شما بتوانید زمان و حرارت را تنظیم کرده، بدون نگرانی به کارهای دیگر رسیدگی کرده و سپس غذای آماده را تحویل بگیرید.
 به صافی یا فیلتر دقت کنید: دستگاه سرخ‌کن باید دارای صافی‌هایی باشد که تعویض و تمیز نمودن آنها ساده باشد. کار فیلتر، جلوگیری از پخش بخار و بوی ناشی از سرخ شدن غذاست.

ارائه خدمات شبانه روزی در دیجی سرویس

ما با خدمات ویژه خود به صورت 24 ساعته و بدون تعطیلی همراهتان خواهیم بود تا به محض بروز مشکلات در تعمیر سرخ کن شما علاوه بر برطرف نمودن مشکلات فعلی آن، از بروز مشکلات احتمالی بعدی نیز جلوگیری نماییم.

تعمیرگاه تخصصی تعمیر سرخ کن در همه جای استان تهران قابل دسترسی می باشد.اگر اقدام به تعمیر سرخ کن کنید می توانید با شماره شرکت دیجی سرویس تماس بگیرید و درخواست نیرو کنید.

تعمیر سرخ کن هم نیز در شرکت ما انجام می شود که میتوانید جهت تعمیر سرخ کن در سرتاسر استان تهران با ما تماس گرفته و برای تعمیر سرخ کن نیروی متخصص خود را برای شما اعزام می کنیم.

نحوه ارائه خدمات در دیجی سرویس

با استفاده از فرم درخواست، اطلاعات مربوطه را ثبت کنید تا کارشناسان ما برای مشاوره و بررسی دقیق و تعیین تکنسین مرتبط با دستگاه و مشکل مربوطه با شما تماس گیرند. سپس تکنسین مربوطه به محل شما اعزام شده و پس از تعیین نوع تعمیرات و قطعات تعویضی لازم و تعیین هزینه خدمات و قطعات نسبت به تعمیر سرخ کن شما اقدام می نماید.

دستگاه های تعمیر شده و قطعات تعویض شده به مدت 6 ماه شامل گارانتی می باشد.

تماس با کارشناس