ساعات کار : شنبه تا جمعه - 09:00-23:00

 

شهرک غرب، خیابان علامه جنوبی

خ26 شرقی(حق طلب)،پ14 واحد1 غربی

خراب شدن ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی پر از آب میشود اما تخلیه نمیشود.

بسیاری از خانم های خانه دار این تجربه را داشته اند که درب ماشین لباسشویی را باز کرده اما ملاحظه نمودند که لگن ماشین لباسشویی پر از آب خاکستری رنگ است. اگر شما زود به داد ماشین لباسشویی برسید آب پر شده در آن داغ و یا گرم خواهد بود.
پمپ ماشین لباسشویی شما ممکن است با مقداری پارچه و یا چیزی شبیه آن گرفته باشد. بوسیله ظرف کوچکی آب موجود در لگن ماشین لباشویی را تخلیه کنید. و ماشین لباسشویی را از برق بکشید. پیچ های موجود روی قاب جلویی را بازکنید. ماشین لباسشویی را بلند کرده و قسمت جلو آنرا روی یک تخته و یا آجر قرار دهید تا براحتی بتوانید به قسمتهای مورد نظر دسترسی پیدا کنید. محل قرار گیری پمپ به راحتی مشخص خواهد شد. دسترسی خود را به آن قسمت راحت تر نمایید تا هرگونه گرفتگی در مسیر آن را ببینید. اگر توانستید چیزی بیابید با یک انبردست سعی کنید تا آنرا از پمپ جدا نمائید.
همچنین،  مانع میتواند در مسیر داخل لوله خرطومی که به پمپ ختم میشود قرار گرفته باشد. لوله را باز کنید. یک سطل نزدیک آن قرار دهید زیرا لوله پر از آب خواهد بود. اگر داخل شلنگ مانعی وجود دارد معمولا در انتهای آن قرار میگیرد. آنرا با دست یا انبر خارج کنید.

لرزش زیاد ماشین لباسشویی 
لرزش ماشین لباسشویی میتواند به دلیل نامتوازن بودن بار داخل لگن آن باشد. پایه های ماشین لباسشویی روی زمین فیکس نباشند یا یکی از پایه ها به طور کامل با زمین تماس نداشته باشد.
 ماشین لباسشویی
مطمئن شوید که هر 4 پایه ماشین لباسشویی روی زمین قرار گرفته باشد . ماشین لباسشویی را تراز کرده و مهره های تنظیم پایه را محکم نمایید تا پایه ها جابجا نشوند.

ماشین لباسشویی
 
چک کنید که کاشی های روی زمین در محل استقرار پایه های ماشین لباسشویی لق نباشد .با استفاده از یک تخته سه لا زیر ماشین لباسشویی ، آنرا هم سطح کنید.
بار داخل ماشین لباسشویی را مجددا مرتب کنید. به نحوی لباس های داخل ماشین لباسشویی را قرار دهید تا از جابجایی ماشین لباسشویی جلوگیری شود.

زمانی که ماشین لباسشویی شما کار میکند طبیعتا لرزش هایی دارد و بعضا این تکان ها و لرزش ها به اندازه ای است که ماشین لباسشویی جابجا میشود. این موضوع در ماشین هایی که تحت عنوان ماشین با راندمان بالا یا ماشین لباسشویی های درب از جلو شناخته میشوند نسبت به ماشین لباسشویی های درب از بالا بیشتر دیده میشود. زیرا سرعت چرخش لگن آنها بیشتر است.

ماشین لباسشویی شما باید مجددا تراز شود. از یک تراز حبابی برای طراز نمودن سطح ماشین لباسشویی در هر دوقسمت جانبی و قسمت پشت به جلو استفاده کنید. پیچ های پایه ماشین لباسشویی را برای تراز کردن آن تنظیم کنید. برعکس خشک کن، که تنها دو پایه قابل تنظیم دارد، اکثر ماشین های لباسشویی دارای 4 عدد پایه قابل تنظیم هستند.
در خصوص ماشین لباسشویی های دارای خشک کن، تسمه رابط ممکن است شل شده باشد، و باعث شود که دستگاه زیاد تکان داشته باشد. این وضعیت میتواند خطرناک باشد تا حدی که منجر به افتادن خشک کن از لباسشویی گردد. تسمه رابط را محکم نمایید و در صورت لزوم آنرا تعویض کنید.
یکی از عمده ترین دلایل تکان های شدید ماشین لباسشویی قرار گیری نامتوازن لباس درون ماشین لباسشویی میباشد. لباسهای بزرگ و سنگین را دور تا دور پره همزن پخش کنید تا یک جا جمع نشوند. لباسهای بزرگ و حجیم را در دورتادور لگن ماشین لباسشویی پخش کنید تا توازن نسبی برقرار شود.
 ماشین لباسشویی
پد ضربه گیر برای ماشین لباسشویی قابل توجه است. آزمایشات نشان داده که استفاده از لاستیک ضربه گیر به ضخامت 3 اینچ بطور مناسبی از وارد شدن ضربات و تکان های ناخواسته به ماشین لباسشویی هنگام چرخش دیگ جلوگیری میکند. حتی اگر این ضربه گیرها ارزان هم نباشند، با توجه به خاصیت ضربه گیری مناسب که جلوی صدمات وارده به ماشین لباسشویی را میگیرد و از وارد شدن خسارت های سنگین به آن میکاهد باز هم به صرفه است.
خیلی از مردم از کار نکردن ماشین لباسشویی ، تمیز نشستن لباس و یا خراب کردن لباسها توسط ماشین لباسشویی شکایت میکنند. قبل از اینکه بخواهید با یک تعمیرکار تماس بگیرید نکاتی را متذکر میشویم تا شاید خودتان بتوانید مشکل را مترفع کنید. بسیاری از مشکلات میتواند با ابزار ساده و دانش کم برطرف شود. فقط کافی است که مدل ماشین لباسشویی خود را بدانید.


بیشتر بخوانید   پیشنهاد میکنیم مطلب عیب یابی لباسشویی را حتما مطالعه کنید.


نشتی اب ماشین لباسشویی
نشتی اب ماشین لباسشویی میتواند به خاطر مسائل ابتدایی و جزئی و یا تعمیرات کلی باشد. قبل از آنکه وحشت کنید، نشتی ممکن است بدلیل تراز نبودن ماشین لباسشویی و یا عدم توازن بار در لگن ماشین لباسشویی باشد یا شلنگ ها به خوبی بسته نشده اند و یا واشر های شلنگ ها خراب شده و پوسیده اند و یا به خوبی قرار نگرفته اند و یا اینکه مسیر تخلیه مسدود شده است.

ماشین لباسشویی
 
-    تراز بودن ماشین لباسشویی را چک کنید و مطمئن شوید که سبد لباس هم تراز باشد زیرا در غیر اینصورت آب از داخل آن به بیرون میریزد.
-    تمام اتصالات و شلنگ ها را چک کنید تا محکم بسته شده باشند. از عدم ترک داشتن و پوسیده بودن شلنگ ها اطمینان حاصل کنید . همچنین آب بندی محل اتصالات را چک کنید
-    مسیر حرکت آب و شیر های آب را از نظر عدم نشتی بررسی کنید.

ماشین لباسشویی

تعمیر لوازم خانگی مانند تعمیر ماشین لباسشویی، تعمیر ماشین ظرفشویی ،تعمیر پکیج ، تعمیر یخچال، تعمیر ساید ، تعمیر فریزر  در تخصص دیجی سرویس میباشد. یکبار با ما تماس بگیری تا خودتان متوجه شوید. قیمت ها باورنکردنی است. 

با دیجی سرویس به روز باشید. آخرین مقالات آموزشی تعمیر لوازم خانگی در این سایت ارائه میگردد.

تماس با کارشناس