ساعات کار : شنبه تا جمعه - 09:00-23:00

 

سعادت آباد علامه جنوبی

خیابان 26شرقی پ14 واحد2

تعمیر و یا تعویض فن یخچال (علت خرابی فن یخچال )

آموزش نحوه تعمیر و تعویض فن کندانسور یخچال و نحوه تست فن یخچال

فن کندانسور یخچال  در قسمت زیرین یخچال  واقع شده است. اگر فن کندانسور یخچال  خراب شده باشد، یخچال و یا فریزر نمیتواند بخوبی کار خنک سازی را انجام دهد یا اینکه یخچال  دائما روشن خواهد بود و یا اینکه همواره خاموش خواهد بود.

اجزاء یخچال

فن کندانسور را با یک عدد ولت متر که روی مقیاس RX1 تنظیم شده است تست کنید. سیم برق متصل شده به موتور فن کندانسور را جدا کرده و هریک از سیم های ولت متر را به پایه های موتور فن وصل کنید. اگر ولت متر از 50 تا 200 اهم را نشان دهد عملکرد فن کندانسور یخچال  مناسب است. اگر ولت متر عددی بیش از 200 اهم را نشان دهد موتور فن یخچال  خراب است وباید آنرا تعویض کرد.
درحالیه مشغول تعویض و یا بررسی موتور فن کندانسور یخچال  هستید اطمینان یابید که پره های فن تمیز بوده و سالم هستند. اگر پره ها خم شده اند انها را با انبر دست، صاف کنید.

مکانیزم عملکرد یخچال


تمیز نمودن شلنگهای خروجی آب یخچال :

راه آب های خروجی در کف یخچال  و فریزر واقع شده اند. این راه آب ها ممکن است توسط یخ یا مواد غذایی مسدود شده باشند و باعث مشکل در تخلیه آب ناشی ازبرفک زدایی یخچال  شود. برای تمیز کردن راه آب ها از یک تکه سیم متناسب با سایز سوراخ کف استفاده کنید.از خلال دندان استفاده نکنید زیرا ممکن است تکه های چوب آن داخل پورت یا شیر تخلیه بشکند و درد سر ساز شود.
در برخی یخچال  ها، شیر تخلیه نزدیک گرمکن برفک زدا وجود دارد که نزدیک کویل اواپراتور واقع شده است. برای تمیز کردن این یخچال ها قسمتهای زیادی را باید دمونتاژ کنید. اگر یخچال  یا فریزر شما از این نوع و مدل بود، بهتر است برای تمیز کردن آن از یک متخصص کمک بگیرید.
در برخی از یخچال ها راه آب زیر فریزر واقع شده و مانند یک پاشنه کش میباشد.
این نوع از راه آب ها معمولا پیچی هستند فلذا باید پیچ آنها را باز کنید و بعد آنرا تمیز کنید.

سرویس شلنگ تخلیه و سینی زهکش

فن کندانسور زیر یخچال  واقع شده است. در حین عملیات برفک زدایی، آب ممکن است از طریق یک شلنگ کوچک به سینی زهکش ریخته شود و بصورت طبیعی تبخیر شود. در برخی یخچال ها جنس شلنگ تخلیه بجای فلز از پلاستیک میباشد . این نوع شلنگ ها ترک میخورند و باعث ایجاد نشتی میگردند.

بیشتر بخوانید   پیشنهاد میکنیم مطلب تعمیرات یخچال ویرپول در نمایندگی دیجی سرویس را حتما مطالعه کنید.


شلنگ را تست کنید، اگر ترک خورده بود و یا صدمه دیده بود آنرا با یک شلنگ از همان مدل تعویض کنید. اگر روی زمین لکه های آب میبینید سینی زهکش آب احتمالا از لبه ها خم شده است. یا سینی زهکش ترک خورده و یا پوسیده است. برای رفع ایراد نشتی آب، سینی زهکش را تابگیری کنید و یا آنرا تعویض نمایید.

سرویس یخ ساز یخچال :

فریزرهای دارای یخ ساز اتوماتیک، برخی اوقات خراب میشوند. زیرا مسیر آب ورودی به یخ ساز مسدود میشود. برای حل این مشکل، یخچال  را از برق کشیده و شیر آب ورودی را ببندید. شلنگ آب ورودی به شیر را جدا کنید. شیر ورودی معمولا در لبه پایین یخچال  قرار دارد.
فیلتر توری آب را پیدا کرده و آنرا جدا کنید. قطعات را مجددا مونتاژ کنید. فیلتر را با یک برس سفت و مایع شوینده ملایم تمیز کنید.

تعمیر نشتی یخچال  :

نشتی تجهیزات خنک کننده از بوی نامطبوع آنها مشخص میشود. شما نخواهید توانست نشتی یخچال  را بدون کمک یک سرویسکار یا تعمیرکار انجام دهید.

 

تعمیر موتور کمپرسور یخچال:

موتور و کمپرسور یخچال  یا فریزر در یک محفظه عایق بندی شده قرار گرفته است. اگر بدنبال یافتن عیوب و خرابی در این تجهیزات هستید خودتان اقدام نکنید و از یک تکنسین مجرب و یا متخصص استفاده کنید.

کمپرسور یخچال
همانطور که میدانید برخی از مشکلات یخچال  مانند خراب شدن لاستیک دور درب یخچال   به راحتی میتواند توسط خودتان تعمیر شود. اما برخی از ایرادات مانند خرابی موتور یخچال  و یا خرابی کمپرسور یخچال  با تجهیزات موجود در منزل و بدون داشتن اطلاعات کافی قابل انجام نیست.

 24 ساعت شبانه روز،کارشناسان دیجی سرویس  آماده خدمت رسانی در خصوص انجام تعمیر انواع لوازم خانگی میباشند.اگر یخچال فریزر، یخچال ساید بای ساید و یا فریزر شما دچارخرابی شده و یا به سرویس نیاز دارد میتوانید از متخصصین دیجی سرویس  کمک بگیرید.

تماس با کارشناس