ساعات کار : شنبه تا جمعه - 09:00-23:00

 

شهرک غرب، خیابان علامه جنوبی

خ26 شرقی(حق طلب)،پ14 واحد1 غربی

تعویض لاستیک درب یخچال (تعمیر یخچال فریزر)

آموزش تصویری تعمیر درب یخچال (تعویض لاستیک دور در یخچال)


اگر کمپرسور یخچال شما دائما کار میکند که منجر به مصرف بیش از حد انرژی و کاهش عمر یخچال میشود، ممکن است به خاطر خرابی درب یخچال باشد. بصورت ایده آل ، هوای سرد داخل یخچال هیچ وقت گرم نمیشود و یخچال دما را در یک رنج خاص همواره حفظ میکند. البته ما در طول شبانه روز درب یخچال را زیاد باز و بسته میکنیم. در اینجا نکاتی را در خصوص سالم نگهداتشن درب یخچال و عدم نفوذ هوای گرم به درون یخچال متذکر میشویم. 

لاستیک درب یخچال

اگر علاقه مند به مطالعه مقاله در خصوص  پیشگیری یا جلوگیری از خراب شدن یخچال هستید، اینجا کلیک کنید.

سرویس لاستیک دور درب یخچال:

زمانی که لاستیک دور درب یخچال که معمولا یک لاستیک درزبند یک تکه ای است خشک میشود و یا ترک میخورد، بازده یخچال به شدت افت میکند. لاستیک دور درب را با یک عدد اسکناس از نظر درزبندی مناسب چک کنید بصورتی که اسکناس را بین لاستیک و ستون یخچال قرار دهید . درب یخچال را ببندید . اسکناس نباید بازی داشته باشد . اگر اسکناس به سختی جابجا میشود و یا اصلا جابجا نمیشود یعنی لاستیک دور درب یخچال کار درزبندی را به خوبی انجام میدهد. اما اگر اسکناس بیفتد، لاستیک دور درب یخچال خراب شده و باید تعویض شود. از چند نقطه لاستیک دور درب یخچال را تست کنید. قبل از اینکه لاستیک را تعویض کنید لولاهای درب را از نظر نشتی چک کنید.

نحوه تعویض لاستیک دور درب یخچال:

1- از مدل یخچال خود اطلاع داشته باشید و هنگام خرید  لاستیک دور درب یخچال، مارک یخچال خود را بخرید.اگر هم از مدل یخچال خود مطمئن نیستید یک برش کوچک از لاستیک دور درب یخچال خود بزنید و هنگام خرید به فروشنده آنرا نشان دهید تا لاستیک مطابق با آنرا به شما بدهد.
اگر لاستیک مورد نظر باید سفارش داده شود، با استفاده از یک تکه لاستیک که به اندازه قسمت بریده شده لاستیک دور درب یخچال تهیه کرده اید ، قسمت بریده شده را بچسبانید تا از ورود هوای گرم به داخل یخچال جلوگیری شود تا زمانیکه لاستیک دور درب یخچال سفارش داده شده به دستتان برسد.
2-به لاستیک دور درب اجازه دهید تا 24 ساعت در دمای اتاقی که یخچال در آن قرار دارد، نگهداشته شود تا به دما و رطوبت مناسب برسد یا اینکه لاستیک دور درب را در آب ولرم قرار دهید تا قابل نصب باشد.

بیشتر بخوانید   پیشنهاد میکنیم مطلب چند راهکار برای افزایش عمر یخچال فریزر را حتما مطالعه کنید.


3-لاستیک قدیمی را باز کنید. لاستیک دور درب توسط پیچ، کلیپس یا چسب به دور یخچال نصب میشود. لاستیک احتمالا دارای یک نوار نگهدارنده میباشد که شکل آنرا حفظ کرده و یک راهنما یا گاید مونتاژی را فراهم می آورد.
در برخی از یخچالها ، لاستیک ممکن است توسط لبه قاب درب  یخچال ، مهار شده باشد. قاب یا پنل توسط کلیپس های فشاری از جنس فنر فولادی و یا پیچ خودکار و یا پیچ و مهره بسته میشود. برای باز کردن لاستیک یا نوار دور درب یخچال، نگهدارنده های لاستیک دور در یخچال را باز کنید. هرگونه نوار نگهدارنده دیگری را نیز در صورت وجود باز کنید و همچنین نگهدارنده پنل در یخچال را باز کنید.لاستیک درب یخچال


4- هر بار فقط نگهدارنده های لاستیک دور در یخچال یک سمت در را باز کنید. کل قاب یا پنل را یکجا باز نکنید. اگر پنل توسط کلیپ های فنری نگهداشته شده، مواظب باشید که زیاد به کلیپ ها فشار وارد نشود. کلیپ ها تحت کشش بوده و از موقعیت مونتاژی خود بیرون میپرند.
اگر لاستیک با چسب نگهداشته شده با یک عدد چاقوی پلاستیکی آنرا جدا کنید. 
5-وقتی نوار قدیمی دور در یخچال یا همان لاستیک قدیمی دور درب یخچال را باز کردید ، ناحیه قرار گیری آنرا با آب و صابون بشوئید. ذرات باقی مانده چسب را با استفاده از سیم ظرفشویی نرم و تینر فوری پاک کنید و بعد با استفاده از آب و مایع شوینده آنرا تمیز کنید.
6-نسبت به قرار دادن گسکت یا لاستیک جدید دور درب یخچال از سمت بالای درب شروع کنید و به سمت پایین حرکت کنید. تا کل گسکت یا لاستیک دور در کلا چسبانده شود.گسکت را به آرامی در محل خود نصب کنید مخصوصا وقتی به گوشه ها رسیدید، از چسب لاستیک برای محکم کردن آن در صورتی که سازنده لاستیک به آن اشاره کرده استفاده کنید.
مطمئن شوید که لاستیک صاف و یکنواخت نصب شده باشد، بدون هیچ لبه تیز و یا بر آمدگی.
7- بست بندها و نوار نگهدارنده  و پنل محافظ لاستیک قبلی را مجددا نصب کنید.
بعد از نصب گسکت یا لاستیک دور درب، پیچ و مهره های لازم را برای تنظیم لاستیک روی ستون درب شل و سفت کنید.اگر لاستیک در محل خود چسبیده است ، کار زیادی نمیتوانید انجام دهید ، صبر کنید تا لاستیک خود را با ستون درب منطبق کنید. باز نمودن درز لاستیک و درب را با روش رد کردن اسکناس از لای در یخچال تست کنید. اگر لاستیک دور یخچال خراب بود، آنرا با یک لاستیک دیگر تعویض کنید. درب فریزر را برای نصب لاستیک در نیاورید. درب فریزرها معمولا دارای فنر بندی هایی هستند که عموما تحت کشش قرار دارند. و اگر درب را جدا کرده باشید ، مونتاژ مجدد آن خیلی مشکل خواهد بود.  و در برخی از مدل ها سیم کشی نیز باید دمونتاژ شود.

لاستیک درب یخچال

شما میتوانید آموزش تعمیر یخچال فریزر ساید را در اینجا بخوانید. 
اگر لوازم خانگی شما نیاز به سرویس و یا تعمیر داشته باشد بهترین انتخاب برای انجام تعمیرات لوازم خانگی، دیجی سرویس میباشد. دیجی سرویس از لوازم یدکی اوریجینال و اصلی برای تعویض قطعات مستهلک لوازم خانگی استفاده میکند. میتوانید برای انجام تعمیرات یخچال، یخچال فریزر، یخچال ساید با دیجی سرویس تماس بگیرید و یا نسبت به اعزام کارشناس در سایت درخواست خود را ثبت کنید تا در کمترین زمان ممکن به امور شما رسیدگی شود.

تماس با کارشناس